بسم الله الرحمن الرحیم

"الَّذِینَ یُبَلِّغُونَ رِسَالَاتِ اللَّهِ وَیَخْشَوْنَهُ وَلَا یَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا اللَّهَ وَکَفَى بِاللَّهِ حَسِیبًا"

سوره مبارکه احزاب/۳۹

تبلیغات اسلامی در عین برقراری رابطه دو سویه میان مبلّغ و مخاطب، از طریق عملکرد و رفتار مبلّغانش، تعریف می‌شود. شیوه‌های تبلیغ دینی که در رأس آن اخلاق و رفتار صالح قرار دارد، با شیوه‌های تبلیغات غربی تفاوت بسیار اساسی دارد؛ چرا که در تبلیغات اسلامی، اخلاص، تقرّب الهی و نیّت صادقانه از اصول اجتناب‌ناپذیر و ضروری است. بی‌تردید مقوله تبلیغ اسلام و حرکت در مسیر توسعه فرهنگ دینی پیمودن راهی بزرگ و در عین حال پر مسئولیت است.

با عنایت به مسئله‌ فرهنگ می توان گفت که تبلیغات دینی جهت‌دهنده دیگر عرصه‌‌های توسعه‌ در جامعه اسلامی‌ ماست، به‌گونه‌ای که می‌توان اذعان کرد گونه‌‌های دیگر توسعه را هدفمند می‌نماید. اما آنچه در این مسیر همواره موجب آرامش دلهای پیمانندگان راه بوده، گنجینه سرشار معارف اسلامی و دانش و تعهد نیرو‌های ارزشمند بوده‌ است.

سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی و روز تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی نه تنها برای مبلغان دین و حافظان سنگر فرهنگ اسلامی بلکه برای عموم مردم جامعه فرهیخته ما، فرصتی نیکو است تا بیش از پیش همت خود را بر شناساندن گوهر اصیل معرفت حق مصروف بدارند و در گشایش هر چه بیشتر مسیر توسعه فرهنگ دینی سعی بلیغ نمایند.

اداره کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان اول تیرماه سالروز صدور فرمان حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی در تیرماه سال ۱۳۶۰ و روز تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی که امسال با ایام پایان ماه پر خیر و برکت رمضان و روز جهانی قدس همزمان گردیده است را به یکا‌یک مردم شهید پرور و ولایتمدار استان و به خصوص مبلغان عزیز و طلایه داران عرصه اطلاع رسانی دینی در هر کسوت و موقعیت، تبریک و تهنیت عرض می‌نماید و امید دارد در پرتوی الطاف الهی، توجه خاص به آرمانهای امام راحل(قدس سره) و با عنایت به نظرات حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدّ ظلّه العالی) به عنوان بهترین خمیرمایه و نقشه راه برای دستیابی به اهداف مقدس تبلیغی، بتواند همچنان سنگردار عرصه تبلیغات و اطلاع رسانی باشد.

انه ولی التوفیق و خیر ناصر و معین