پیکر شهید مدافع حرم علیرضا جیلان امروز شنبه ۴ آذرماه ۱۳۹۶ در میان خیل انبوه و با استقبال بی نظیر مردم شهیدپرور استان چهارمحال وبختیاری از مقابل حسینیه ثارالله سپاه تشییع و در گلزار شهدای بروجن در کنار عموی شهیدش آرام گرفت.

در ابتدای مراسم نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه شهرکرد با حضور در میان جمعیت انبوه تشییع کنندگان ضمن تجلیل از مقام والای شهدای مدافع حرم بویژه شهید علیرضا جیلان درباره مقاومت اسلامی و مسایل اساسی جهان اسلام و انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت به ایراد سخن پرداخت. 

مسیرهای تشییع از مقابل حسینیه ثارالله تا گلزار شهدای شهر بروجن مملو از جمعیت و عزادارانی بود که آمده بودند تا بار دیگر با آرمان‌های امام و شهدا تجدید میثاق کنند.

اقشار مختلف مردم در این مراسم پیروزی رزمندگان اسلام در نبرد با تروریست های تکفیری داعش را ثمره خون شهدایی چون علیرضا جیلان دانسته و با سردادن شعارهای "لبیک یا حسین"، "کلنا عباسک یا زینب" و ... بر دفاع از حرم اهل بیت (ع) و ادامه راه سرور و سالار شهیدان عالم تاکید کردند.

مردم شهرستان بروجن اعم از زن و مرد، پیر و جوان، دختر و پسر با حضور پر شور و گسترده خود در مراسم تشییع و خاکسپاری شهید جیلان نشان دادند که همواره پیروان راستین شهدا و ولایت‌ هستند.

حضور همرزمان پاکستانی شهید جیلان در مراسم تشییع

جمعی از همرزمان پاکستانی شهید جیلان از لشکر زینبیون که در مراسم تشییع حضور داشتند با سردادن لبیک یا مهدی، لبیک یا خامنه ای و ... بر دفاع از حریم اهل بیت(ع) و ادامه راه شهدا تاکید کردند.

مداحی سید رضا نریمانی/دانش آموزان به شهید جیلان ادای احترام کردند

دانش آموزان بروجنی هم در گوشه ای از این مراسم ایستاده در صف با دست گرفتن پوسترهای شهید علیرضا جیلان به پیکر مطهر این شهید مدافع حرم ادای احترام می کردند.

در بخش دیگری از این مراسم سید رضا نریمانی از مداحان پیشکسوت به مداحی پرداخت و جمعیت حاضر هم نوا با این مداح اهل بیت سینه زنی و عزاداری کردند.

اقامه نماز بر پیکر شهید جیلان/علیرضا در کنار عموی شهیدش آرام گرفت

ایستگاه های صلواتی نیز که در گوشه و کنار مسیرهای تشییع برپا شده بود از تشییع کنندگان پذیرایی می کردند؛ بسیاری از مسئولین و مدیران استان و فرماندهان نظامی و انتظامی و ائمه جمعه و جماعات در این مراسم حضور داشتند.

پس از تشییع پیکر شهید جیلان، حجت السلام سید محمد تقوی بر پیکر این شهید مدافع حرم اقامه نماز کرد و در حالی که مردم زیارت عاشورا را زمزمه می کردند در آرامگاه ابدی‌اش و در کنار عموی شهیدش آرام گرفت.

گفتنی است شهید علیرضا جیلان بروجنی به صورت داوطلبانه و در قالب نیروی بسیجی مدت های زیادی در جبهه های مقابله با تکفیر و داعش در سوریه حاضر بود تا سرانجام در هشتمین و آخرین اعزام خود به جبهه های مقاومت اسلامی در شب شهادت امام رضا(ع) و در عملیات آزادسازی بوکمال به مقام رفیع شهادت نائل شد. از این شهید بزرگوار یک فرزند به نام امیرعلی به یادگار مانده است.


مطالب مرتبط:

* مداحی جدید سید رضا نریمانی درباره شهید جیلان

*دلنوشته؛ شبی که مهمون شهید جیلان بودیم

*نوحه خوانی امیرعلی، فرزند شهید جیلان

*تصاویر  و پوسترهای شهید مدافع حرم علیرضا جیلان