حجت‌الاسلام رحمت الله اروجی مدیرکل تبلیغات اسلامی به همراه روحانیون مستقر استان اصفهان پنجشنبه ۲۳ آذرماه در جلسه درس اخلاق آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی در بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء شرکت کردند.

آیت الله العظمی جوادی آملی در این جلسه به تشریح نامه ۷۱ نهج البلاغه پرداخت و ابراز کرد: این نامه را حضرت امیرالمومنین علی(ع) برای والی شهر استخر فارس نوشتند و توصیه هایی بیان کردند.

این مرجع تقلید هدایت جامعه را در پرتو عمل در رفتار و گفتار میسّر دانست و گفت: ما با عمل و رفتارمان باید جامه تقوا ببافیم و بدوزیم و بر تن کنیم و تنها با سخنرانی و موعظه کسی هدایت نمی‌شود.

ایشان با بیان اینکه حضرت علی(ع) در این نامه، نصیحت با قول و فعل و عمل خویش را به والی استخر متذکر می شوند، افزود: حضرت هر کارگزار و مسئولی که بیت المال را در اثر اختلاس و زیرمیزی و رومیزی، ارث پدر خود بداند، بی ارزش می‌شمارند.

آیت الله جوادی آملی تصریح کرد: کسی که بیت المال را از اموال خود و اجدادش بداند، به درد هیچ کاری از کارهای نظام اسلامی، چه کار نظامی، فرهنگی، سیاسی، مالی و امثال آن نمی خورد.

استاد برجسته حوزه افزود: ما افتخارمان این است که شیعه علی(ع) هستیم و حضرت هم این نظام و این مردم را بیش از همه دوست دارد و دعا می‌کند.

آیت الله جوادی آملی با اشاره به سالروز ورود حضرت فاطمه معصومه(س) به شهر قم ابراز کرد: این همه برکاتی که برای حوزه علمیه قم وجود دارد، به برکت مضجع نورانی حضرت معصومه(س) است.

ایشان در پایان سخنان خود با بیان اینکه ما بهترین ائمه(ع) و بهترین پایگاه را داریم بر بهره‌مندی حداکثری از این ظرفیتهای ارزشمند دینی و الهی تاکید کرد.

روحانیون مستقر استان اصفهان به منظور شرکت در همایش آموزشی تبلیغی روحانیون از ۲۲ تا ۲۴ آذرماه در مجتمع فرهنگی نور شهر قم حضور داشتند و بیش از ۲۰ عنوان برنامه آموزشی، فرهنگی و زیارتی برای ایشان تدارک دیده شد.

فایل صوتی کامل جلسه:دریافت فایل
حجم: 5.45 مگابایت